Żłobek Publiczny w Ząbkowicach Śląskich

E-mail: maluszki1@o2.pl

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że złożenie wniosku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych,

o dofinansowanie opłaty za pobyt

dziecka w żłobku,

nie zwalnia rodziców z dokonania opłaty za pobyt i wyżywienie do dnia 20 maja 2022 r.

Szanowni Rodzice. Zgodnie z uchwałą Nr LIX/399/2022 Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich z dnia 31 marca 2022 r. od 28 kwietnia 2022r. wprowadza się zmianę wysokości opłat za żłobek. Opłata za pobyt w żłobku wynosić będzie 400 zł. miesięcznie. Stawka dzienna za wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) wynosić będzie 9 zł.

UWAGA RODZICE!

Od dnia 1 kwietnia 2022 r. zmieniamy terminy płatności za pobyt i wyżywienie w Żłobku Publicznym w Ząbkowicach Śląskich.

Działania te podejmujemy w związku z wejściem w życie nowych świadczeń na dzieci w wieku do 3 lat (Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego oraz dofinansowania obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku).

Prosimy nie dokonywać w kwietniu bieżących opłat za pobyt i wyżywienie w Żłobku.

Odpłatność za kwiecień 2022 r. będą Państwo regulować do 20 maja 2022 r.

Za każdy następny miesiąc będą Państwo regulować odpłatność w terminie do

20 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.

Rodzice dzieci, którym przyznano Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będą samodzielnie  regulować odpłatność za pobyt i wyżywienie w Żłobku na wskazane konta.

Rodzice dzieci, którzy uzyskają prawo do dofinansowania obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, będą samodzielnie regulować opłatę za wyżywienie w Żłobku, na wskazane konto. Natomiast opłatę za pobyt Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przelewał bezpośrednio na konto Żłobka.

UWAGA!

Rodzicom przysługuje dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w Żłobku. Dofinansowanie przysługuje na dzieci:

1. Pierwsze i jedyne w rodzinie,

2. Pierwsze z rodzin, w których kolejne dziecko jest objęte rodzinnym kapitałem opiekuńczym,

3. Wszystkie w wieku przed ukończeniem 12. miesiąca i po ukończeniu 36. miesiąca życia ( czyli poza okresem objęcia rodzinnym kapitałem opiekuńczym).

Dofinansowanie przyznawane jest na wniosek rodzica, składany do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jeśli rodzic wystąpi o dofinansowanie w okresie od  1 kwietnia 2022 r. do 31 maja 2022 r. otrzyma za pośrednictwem Żłobka zwrot poniesionych opłat za pobyt dziecka w Żłobku za miesiące: styczeń luty i marzec 2022 r.

Jeśli złoży wniosek o dofinansowanie w czerwcu 2022 r. to dofinansowanie będzie przysługiwać od czerwca 2022 r.